რიონი კაპიტალმა საბროკერო ლიცენზიის მისაღებად საქართველოს ეროვნულ ბანკში დოკუმენტები წარადგინა
რიონი კაპიტალმა ოფიციალურად წარადგინა საქართველოს ეროვნულ ბანკში საბროკერო ლიცენზიის მისაღებად საჭირო დოკუმენტების პაკეტი. ამ ეტაპს წინ უძღოდა ორწლიანი მოსამზადებელი პერიოდი, რომლის ფარგლებშიც შეიქმნა კომპანიის ტექნოლოგიური საფუძველი, შემუშავდა საჭირო პროგრამული უზრუნველყოფა, დასრულდა მოლაპარაკებები და მიღწეულ იქნა შეთანხმებები ზემდგომ ბროკერებთან.
ამ დროის განმავლობაში ასევე ჩამოყალიბდა გუნდი, მომზადდა აუცილებელი დოკუმენტაცია და შემუშავდა შიდა პროცედურები, რომლებიც საჭიროა ოპერაციული საქმიანობის დასაწყებად რეგულატორულ მოთხოვნებთან შესაბამისობაში.
კომპანია იმედოვნებს, რომ უახლოეს პერიოდში საქართველოს ეროვნული ბანკი ჩაატარებს წარმოდგენილი მასალების ექსპერტულ შემოწმებას და მიიღებს გადაწყვეტილებას რიონი კაპიტალისთვის საბროკერო ლიცენზიის გაცემის შესახებ.

Rioni Capital подала документы в Национальный банк Грузии на получение брокерской лицензии
Rioni Capital официально подала в Национальный банк Грузии пакет документов для получения брокерской лицензии. Этому этапу предшествовал двухлетний подготовительный период, в рамках которого была создана технологическая основа компании, разработано необходимое программное обеспечение, завершены переговоры и достигнуты договорённости с вышестоящими брокерами.
За это время также была сформирована команда, подготовлена необходимая документация и разработаны внутренние процедуры, требуемые для запуска операционной деятельности в соответствии с регуляторными требованиями.
Компания рассчитывает, что в ближайшее время Национальный банк Грузии проведёт экспертную проверку представленных материалов и примет решение о выдаче брокерской лицензии Rioni Capital.